Pomoc pejskům a kočičkám z útulků

 

Od samého začátku naší existence pomáháme bezprizorním pejskům a kočičkám. Buď přímo konkrétním jedincům, ke kterým zdarma a naše vlastní náklady jezdíme jako záchranná služba v případě, že se takovému opuštěnému zvířátku přihodí nějaký úraz nebo onemocní a zůstane na ulici sám.

V případě pietních služeb pomáháme těmto pejskům a kočičkám ve spolupráci s vámi, majiteli milovaných a se vší starostí opečovávaných čtyřnohých přátel.

Naše společná pomoc těmto útulkáčkům spočívá v tom, že nám vy, majitelé pejsků a kočiček, dáte to, co už v budoucnu víte, že nevyužijete. Pokud vám po vašem zesnulém příteli zůstanou jakékoli věci, které si už nebudete chtít nechat, prosíme za útulky – nevyhazujte tyto věci do popelnice. Rádi si je od vás převezmeme, uložíme v našem skladu, který je pro tuto pomoc zřízený, a v průběhu roku budeme věci průběžně rozvážet do útulků, o kterých víme, že bezvadně fungují a věci se opravdu dostanou k potřebným opuštěným zvířátkům. Takto to u nás funguje dlouhodobě, spolupracujeme s mnoha útulky (u nás doma je v současné době 7 pejsků z útulků), spolupracujeme i s nadacemi zajišťující veterinární péči pro bezprizorní zraněné pejsky a hodně věcí dovezeme vždy v září na největší umísťovací výstavu pejsků a kočiček, na Sen zvířat v Praze- Vinoři, kde jsme partnerem výstavy.  To vše můžeme dělat díky vám. Proto i do budoucna prosíme, nevyhazujte nechtěné věci , pomůžete tím mnoha pejskům a kočičkám, kteří  štěstí na milujícího páníčka nemají.

 

Co nám můžete darovat?

Pelíšky, deky (i mírně poškozené), oblečky na pejsky, obojky, kšírky,hračky, granule (i načaté, ale musí být dobře zabalené) včetně veterinárních diet (i mezi útulkáči je hodně chronicky nemocných pejsků), konzervy, kapsičky, pamlsky, nespotřebované léky. Léky mohou být načaté, ale musí být v originálním balení a nesmí být prošlá expirace.

My vše průběžně ukládáme do skladu a komunikujeme  s útulky a nadacemi, aby se věci rozdělovaly podle sortimentu cíleně přesně tam, kde zrovna to či ono potřebují. Veterinární diety a léky pak posíláme konkrétním nemocným pejskům.

Zvláštní kapitolou pomoci útulkovým pejskům a kočičkám je naše znalost a přehled, jací pejsci a kočičky v útulcích zrovna jsou a v mnoha případech jsme dokázali smutnému majiteli zesnulého zvířátka sehnat nového chlupatého kamaráda, jakého si představoval.