Eutanazie v domácím prostředí...

 

Uspání nevyléčitelně nemocného zvířátka doma, v jeho prostředí, tak, aby usnulo v klidu a s lidmi, které má rádo. Vše probíhá v naprostém klidu, pejsek nebo kočička nás neberou jako lékaře, ale jako návštěvu. Místo uspání si zvolíte sami, může to být pelíšek, ale i postel, křeslo, zahrada…rozhodující je, aby toto místo bylo co nejpříjemnější pro vašeho přítele, my se vždy přizpůsobíme, pro nás je nejdůležitější  on.

Eutanasie je opravdu uspání, používáme anestetika pro lidi, stejná, jak kdybyste vy sami šli na operaci. Jsou bez vedlejších účinků, usínání je rychlé a příjemné. O každém jednotlivém kroku vás budeme předem informovat, mluvíme tiše, aby se pejsek ani kočička nebáli. Budeme u vás a vašeho kamaráda tak dlouho, jak to bude potřeba, vše musí být v klidu a v co nejpříjemnější atmosféře pro zvířátko, ale koneckonců i pro vás, jako majitele, kteří v tu chvíli prožívají jeden z nejsmutějších okamžiků života.

Teprve poté, co konstatujeme úmrtí a co váš přítel odejde do psího nebo kočičího nebe, vyřídíme s vámi obvyklé formality a u pejsků vystavíme odhlášku na obecní úřad.

Pokud si budete přát kremaci nebo pohřbení na hřbitově, sepíšeme s vámi hned potřebné doklady a pokud budete chtít, dáte pejskovi nebo kočičce jejich oblíbené věci – pelíšek, dečku, obleček, hračky, kostičku, myšku  apod . My  vše hezky upravíme, a zvířátko i s jeho věcmi uložíme do bílého vaku na zemřelé, zapneme zip po obvodu a popíšeme vak jménem zvířátka i vaším a dalšími údaji tak, aby nikdy nemohlo dojít k záměně s jiným zvířátkem. Poté se s vámi již rozloučíme a odjíždíme i s vaším přítelem k nám, abychom jej uložili do chladicího boxu a vše zařídíme přesně podle vašich požadavků

Pokud budete chtít odvézt zvířátko pouze do kafilerie, vyplníme přepravní formulář, zvířátko zabalíme do euro vaku a odvezeme. 

Zvířátko lze ponechat i doma. Vzhledem k novému znění zákona o pohřbívání zvířat na soukromém pozemku uvádíme nejdůležitější podmínky, které je potřeba dodržet. Vše najdete v sekci OSTATNÍ SLUŽBY - Odvoz zvířátka k pohřbení na váš pozemek.