Pohřbení zvířátka na hřbitově "Pod Řípem"

 

Pokud preferujete pohřbení vašeho pejska nebo kočičky klasicky do země a nepřejete si zpopelnění, rádi vám nabídneme tuto možnost  na zvířecím hřbitůvku – Prvním Podřipském pohřebišti drobných zvířat . S majitelem tohoto hřbitova , p. Mihulou, spolupracujeme od r.2003, od doby, kdy hřbitov byl založen. Hřbitov se nachází na severním úpatí památné hory Říp, nedaleko Prahy, na soukromých pozemcích majitele, na krásně upravené louce, odkud je nádherný pohled na panorama Českého Středohoří, při krásném počasí až na vrcholky Krušných hor. Dušičky pejsků a kočiček, ale i ostatních zvířátek střeží v horní části hřbitova dřevěná socha mnicha.

Pokud se rozhodnete pro pochování zvířátka právě zde, stačí když nám zavoláte, vše další už budeme vyřizovat my a se vším vám pomůžeme. Pro zesnulé zvířátko si okamžitě přijedeme, ať už k vám domů nebo na veterinární pracoviště, s vámi vyplníme jednoduchý doklad s vašimi údaji a údaji o zvířátku. Nemusíte mít žádný doklad od vašeho veterináře, u pejsků vám samozřejmě vystavíme i doklad o úmrtí pro obecní úřad.

Poté zvířátko hezky zabalíme. Pejskovi můžete dát jeho dečku, pelíšek a oblíbené hračky, kostičku apod, a my jej následně uložíme do ekologického bílého vaku na zip, který je opatřen úchyty tak, aby se s pejskem dalo dobře manipulovat a  aby se dal snadno  uložit do hrobečku. U menších zvířátek, jako jsou kočičky a drobná zvířátka, máme k dispozici hezké krabičky v několika velikostech a  barevných odstínech, s možností štítku  se jménem a ozdobené květinami.

Takto zabalené zvířátko si převezeme k nám, uložíme ho do chladícího boxu a domluvíme se s majitelem hřbitova, kdy bude připraven hrobeček (podle velikosti zvířátka a roční doby trvá příprava 1-3 dny). Do té doby bude zvířátko v chladícím boxu a 24 hodin denně pod naším dohledem. S vámi se domluvíme, kdy se i vám hodí jet na hřbitov a společně stanovíme přesný den a hodinu tak, jak vám to vyhovuje. Není problém nechat u nás zvířátko několik dní, když například budete moci jet na hřbitov až o víkendu a zvířátko zemře začátkem týdne, tato služba  je pro naše klienty bezplatná.

Jakmile bude připraven hrobeček pro vaše zvířátko, máte tři možnosti, pro které se rozhodnout.

- První variantou je, že na hřbitov chcete jet a účastnit se pohřbění zvířátka, ale z nějakého důvodu nemůžete jet vlastním vozem. V tomto případě pro vás přijedeme a rádi vás i se zvířátkem na hřbitov dovezeme.

- Druhou hodně využívanou možností je varianta, že my dopravíme na hřbitov zvířátko, tak aby doprava odpovídala všem zákonům a směrnicím, a vy přijedete vlastním vozem . V tomto případě na vás budeme čekat na kraji Prahy na smluveném místě, abyste jeli za námi a nemuseli jste hřbitov hledat.

- Třetí variantou je, že se nebudete chtít přímo účastnit uložení zvířátka do země, rozloučíte se s ním buď doma nebo v naší pražské obřadní místnosti a my vašeho přítele převezeme na hřbitov sami a ve spolupráci s majitelem hřbitova vaše zvířátko pohřbíme . P.Mihula vám poštou pošle veškeré doklady. Vy pak můžete jet na hřbitov později, až bude hrobeček kompletně upraven včetně náhrobní destičky.

Samotné pohřbení na hřbitově probíhá tak, že se zvířátko jemně a se vší etikou uloží do hrobečku, bude přečtena motlitba a v případě, že jde o pejska, mu na rozloučenou zaštěká fenka majitele hřbitova. Poté je hrobeček zasypán zeminou. Základní úprava hrobečku, tedy nepropustná folie a jemný kačírek, je provedena za několik dní, až si zemina sedne. Mezitím je i vyrobena náhrobní deska přesně podle vašich požadavků.  V případě, že vás na hřbitov vezeme my naším vozem, budeme na vás samozřejmě čekat po celou dobu pohřbu a dovezeme vás zase zpět do Prahy. Pokud pojedete s vozem vlastním, pomůžeme při uložení pejska do hrobečku, rozloučíme se s vámi a odjedeme, abychom vás při této smutné a osobní situaci nerušili.

Na požádání je možnost fotografií na CD z rozloučení v malé obřadní síni v Praze 9- Letňanech nebo přímo z pohřbení zvířátka.

 

 

 

 

                                                                        

 

     

                                    

 

 

Cena je podle přesných  požadavků na službu a podle velikosti zvířátka od 5400,- 6500 Kč.
V této ceně je započítáno vyzvednutí zvířátka v místě úmrtí, převoz do našeho centra, uložení v chladícím boxu do doby pohřbu, ekologický vak na zemřelé, doprava zvířátka na hřbitov, výkop, zásyp a základní úprava hrobečku a doba 10 let nájmu místa, které je po tuto dobu Vaše a Vašeho zvířátka. 
Náhrobní deska je účtována zvlášť, její cena v závislosti na typu desky je od 500,- Kč.